1. صفحه نخست
  2. تاریخچه خوارزمی

تاریخچه خوارزمی

تاریخچه

در سال 1343 با تاسیس دانشکده مهندسی، کتابخانه با 22 جلد کتاب فرهنگ لغت در مجاورت کلاس های درس ساختمان مهندسی شماره 1، شروع به کار نمود. این کتابخانه پس از توسعه ساختمان دانشکده، دارای یک سالن مطالعه، سالن نشریات و تعداد محدودی کتابدار در طبقه دوم دانشکده مهندسی 1 شد.

مجموعه یاد شده به همین نحو، نزدیک به سی سال مورد استفاده قرار گرفت تا آنکه با توجه به افزایش منابع کتابخانه، ساخت و بهره برداری از ساختمان جدید در دستور کار قرار گرفت.

ساختمان جدید کتابخانه با نام ابوعبدا... خوارزمی ریاضیدان برجسته مسلمان و پدر علم جبر و حساب مزین و با مساحت بالغ بر  7220 متر مربع در هشت و نیم طیقه و بخش های مختلف در سال 1371 مورد بهره برداری قرار گرفت. این مجموعه دارای آمفی تاتر، سیستم گرمایشی و سرمایشی مرکزی، سیستم مرکزی اطفاء حریق اتوماتیک، سیستم برق اضطراری و بسیاری امکانات دیگر است.

کتابخانه خوارزمی دارای یکی از غنی ترین منابع فنی و مهندسی در کشور بوده و ظرفیت پذیرش 700 نفر را به طور همزمان داراست. شبکه اطلاعات کتابخانه از طریق وب سایت، کتابخانه قابل دسترسی پژوهشگران داخل و خارج کشور است.

آدرس اینترنتی این کتابخانه به قرار زیر است:

shirazu.ac.ir/khzlib

این کتابخانه دارای 3 طبقه مخزن کتاب، دو طبقه پایان نامه و نشریات، سه طبقه سالن مطالعه به همراه یک سالن مطالعه آزاد و یک طبقه مریوط به امور فنی و مدیریت می باشد.

منابع کتابخانه (تا پایان سال 96)

 

تعداد کل کتاب                        65508 

تعداد کل نشریات                      1843

تعداد کل پایان نامه ها                5401

تعداد کل کتابهای الکترونیکی       9800

پایگاههای اطلاعاتی                      11

استانداردهای مهندسی                  16