1. صفحه نخست
  2. بخش های کتابخانه

بخش های کتابخانه

مدیریت کتابخانه

در این بخش هماهنگی های لازم برای  کلیه امور مربوط به کتابخانه از قبیل  برنامه ریزی و نظارت بر کتابخانه و انعکاس مسایل و مشکلات موجود به مدیریت کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد، راهنمایی اساتید و دانشجویان جهت بازیابی منابع مورد نیاز در پایگاههای اطلاعاتی و  نرم افزار کتابخانه ،  دریافت سفارشات کتابخانه، انجام امور مربوط به صحافی کتب، پیگیری امور مربوط به ثبت نام  دانشجویان ورودی  جدید ، پیگیری هر گونه امور فنی (از قبیل نرم افزار، کتابهای اشکال دار ، فهرستنویسی و ..) و امور اداری (از قبیل پیگیری تجهیزات مورد نیاز ، شرکت در جلسات ، اطلاع رسانی های مورد نیاز ، ارائه گزارشها و ...)  انجام می شود.

بخش امانت  

 در این بخش خدماتی  از قبیل امانت (عادی و سالنی)، تحویل ،  تمدید  و رزرو کتب،  امانت پایان نامه ها و نشریات جهت استفاده در سالن مطالعه ، کنترل نمودن اطلاعات اعضاء و در صورت نیاز تصحیح اطلاعات  و راهنمایی دانشجویان در استفاده از نرم افزارکتابخانه، مخزن کتابها و نشریات  انجام می شود.  لازم به ذکر است که کنترل ورود و خروج اعضاء نیز توسط همکاران این بخش صورت می گیرد.

مخزن کتابهای فارسی،عربی،لاتین

 مخزن کتابهای عربی و فارسی دارای 30500 جلد کتاب و مخزن کتابهای لاتین دارای 3200 جلد کتاب می باشد که جهت اساتید محترم و دانشجویان تحصیلات تکمیلی به صورت مخزن باز می باشد و کاربران می توانند منابع مورد نیاز خود را انتخاب نموده و جهت امانت به میز امانت مراجعه نمایند.

پایان نامه ها:

پایان نامه ها از مهم ترین منابع پژوهشی می باشند که به صورت مداوم مورد استفاده محققین ، اساتید و دانشجویان قرار می گیرد با توجه به آیین نامه کتابخانه های دانشگاه شیراز این منابع فقط به صورت امانت سالنی قابل استفاده می باشد که عکس برداری از آنها ممنوع می باشد و حداکثر 15صفحه از آن قابل کپی است.

 بخش نشریات:

در بخش نشریات تعداد 412 عنوان نشریه فارسی و لاتین موجود می باشد.که جهت  استفاده در سالن به کاربران امانت داده می شود.

بخش منابع مرجع

این بخش شامل کلیه کتابهای مرجع لاتین، فارسی و عربی (کلیه قوانین حقوقی ، دانشنامه ها ، دایره المعارفها و فرهنگ ها اعم از حقوقی و علوم سیاسی و...) می باشد و کاربران می توانند منابع مورد نیاز خود را در همان مکان مطالعه نمایند.